Dlaczego warto oczyszczać organizm?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jest wiele powodów, dla których powinno się regularnie oczyszczać organizm z Toksyn. Poniżej wymieniamy najważniejsze z nich i wskazujemy najpopularniejsze diety oczyszczające.

Toksyny, które zatruwają ludzki organizm, dostają się do niego wraz z pożywieniem, wodą i powietrzem. Są wszechobecne. Wywołują choroby i w znacznym stopniu wpływają na Twoje codzienne funkcjonowanie, mimo że nie zdajesz sobie z tego sprawy. Co zyskasz, oczyszczając swój organizm?

Lepsze samopoczucie i zdrowie. Ustrzeżesz się przed wieloma dolegliwościami. Co dokładnie kryje się pod tym dość zagadkowym wyrażeniem: Oczyszczanie organizmu? Jak przebiega cały proces Detoksykacji i jakie skutki przynosi? O tym poniżej.

Oczyszczanie organizmu

Najważniejszym elementem Detoksykacji organizmu jest oczyszczanie układu pokarmowego. To właśnie układ pokarmowy narażony jest w największym stopniu na szkodliwe działanie Toksyn, które gnieżdżą się głównie w Jelitach. Jelita pełnią szereg ważnych funkcji: wspomagają procesy trawienne, usuwają z organizmu produkty przemiany materii, wchłaniają wodę z treści pokarmowej.

Ważnym elementem układu pokarmowego jest również wątroba – narząd ten odpowiada za procesy regeneracyjne. Niezdrowa dieta i brak umiaru w spożywaniu alkoholu mają na nią bardzo niekorzystny wpływ.

Stopniowe gromadzenie się Toksyn w Jelitach początkowo nie daje żadnych zauważalnych objawów. Tymczasem szkodliwe substancje w coraz większym stopniu rozregulowują organizm. Po wielu latach doprowadzają do rozwoju różnych chorób i dolegliwości.

Są przyczyną problemów z wypróżnianiem, chronicznego zmęczenia, osłabionej odporności. Pogarszają stan cery. Wszystkie te powody przemawiają za tym, żeby od czasu do czasu przeprowadzić na sobie mały „Detoks”, który kosztuje niewiele wysiłku, a daje zadowalające efekty.

Jak oczyścić organizm?

Oczyścić organizm można na wiele sposobów. Grunt to zrezygnować z żywności wysokoprzetworzonej oraz ciężkostrawnych dań. Na czas Detoksykacji unikaj potraw smażonych. Zastąp je gotowanymi (na wodzie lub parze) warzywami, owocami i dużą ilością niegazowanej wody mineralnej lub filtrowanej.

Dieta oczyszczająca organizm

Zielona kuracja

Szeroko zachwalana przez dietetyków jest tzw. Zielona Kuracja, trwająca pełny tydzień. Polega ona na codziennym piciu koktajli przygotowywanych z różnych warzyw, m. in. szczawiu, brukwi, lubczyka, selera czy brukselki.

Dla poprawienia smaku można dodawać do koktajli niektóre owoce, np. jabłko. Dieta oparta na piciu koktajli uzupełnia niedobory witamin i minerałów, oczyszcza organizm i wpływa korzystnie na funkcjonowanie wielu narządów, w tym Jelit.

Monodieta

Innym sposobem na oczyszczenie organizmu jest jedzenie wyłącznie jednego rodzaju produktów, np. tylko warzyw lub tylko kasz. Najpopularniejsze monodiety to: jabłkowa, grejpfrutowa, jogurtowa (jogurt musi być naturalny), mleczna (kefir, serki twarogowe), zbożowa (kasza gryczana lub jaglana, kleiki z ryżu).

Monodieta jabłkowa nie powinna trwać dłużej niż 2 dni. W tym czasie możesz jeść dowolną ilość jabłek, pić naturalny sok jabłkowy, wodę i napary ziołowe. Monodieta ryżowa może trwać co najwyżej 7 dni.

Wystarczy rano ugotować trzy rodzaje ryżu i spożywać 5-6 porcji takiej mieszanki w ciągu dnia. W ramach monodiety bardzo ważne jest picie dużych ilości płynów – chodzi o to, żeby wypłukać jak najwięcej zanieczyszczeń z organizmu.

Oczyszczanie organizmu

Kuracja cytrynowa

Kuracja cytrynowa jest mniej radykalna od dwóch poprzednich diet. Nie wyklucza spożywania innych produktów. Polega na tym, by codziennie, przez 10 dni, pić sok z cytryny. Pierwszego dnia wyciśnij jedną cytrynę, drugiego dwie, trzeciego trzy – i tak zwiększaj stopniowo ilość wypijanego soku, aż do dnia piątego.

Siódmego dnia kuracji zacznij odejmować po jednej cytrynie – łącznie, przez 10 dni, zużyjesz 30 cytryn. Sok cytrynowy zawiera duże ilości witaminy C, fosfor, wapń oraz mikroelementy. Oczyszcza organizm ze złogów oraz nierozpuszczalnych soli, które zatrzymują wodę.

Dieta oczyszczająca z kefirem

Innym rodzajem diety oczyszczającej jest 3-dniowa dieta oparta przede wszystkim na kefirze. Pierwszego dnia należy spożyć 2,5 l kefiru (w 6 porcjach) z grzankami. Powinno się przy tym pić dużo wody i kompotu z suszonych owoców.

Drugi dzień zarezerwowany jest dla soków: jabłkowego, pomarańczowego i grejpfrutowego, warzyw i grzanek. Trzeciego dnia należy jeść głównie warzywa gotowane. W ciągu tych 3 dni wykluczone jest picie kawy, czarnej herbaty i alkoholu.

Detoksykacja organizmu – krok w kierunku zdrowia

Najbardziej odczuwalną korzyścią z Detoksykacji organizmu jest zdecydowanie lepsze samopoczucie. Większość ludzi przyzwyczaja się do mniejszego lub większego zakwaszenia organizmu i nawet nie zdaje sobie sprawy, w jak ogromnym stopniu Toksyny wpływają na psychikę.

W toku Detoksykacji ciało pozbywa się w pierwszej kolejności niestrawionych produktów przemiany materii. W rezultacie znika poczucie ciężkości, spowodowane zaleganiem szkodliwych złogów w Jelitach. Ustępują też zaparcia. Efektem kuracji oczyszczającej jest zauważalny przypływ energii.

Jesteśmy mniej zmęczeni, mamy więcej sił. Zmienia się wygląd cery, nabiera ona żywszego kolorytu, staje się jędrniejsza. Wszystkie te powody przemawiają za tym, by od czasu do czasu zdecydować się na kurację Detoksykacyjną.


More about this topic:

Germitox szczegółowe informacje i opinie
Przegląd recenzji o Hey!gummy. Czy jest warty swojej ceny?
Toksyny: Czego unikać podczas procesu usuwania toksyn?
Zdradzamy jak działa Clean Forte krople. Opinie użytkowników z sieci
Użytkownicy mówią o Diabetover. Jaką cieszy się opinią?

Share.