Rwa kulszowa: przyczyny, objawy, leczenie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Rwa kulszowa atakuje nagle i bez ostrzeżenia. Mocny ból pleców uniemożliwia normalne funkcjonowanie i może utrzymywać się nawet do kilku tygodni. Jak sobie z nim radzić?

Rwa kulszowa jest jedną z tych przypadłości, której nie sposób się całkowicie pozbyć. Po ustąpieniu objawów bardzo prawdopodobne jest że ból powróci. Niekiedy między poszczególnymi atakami może upłynąć wiele lat, ale prędzej czy później ból i tak wraca. Jest to bardzo trudna choroba i trudno się ją leczy. Jak sobie radzić z tą uciążliwą dolegliwością?

Rwa kulszowa. Skąd się bierze ta choroba?

Rwa kulszowa to zespół objawów związanych z uciskiem nerwu kulszowego. Ten nerw jest najdłuższy w ludzkim organizmie. Obejmuje tylną część uda i ciągnie się aż do stopy. Nagły i dokuczliwy ból w dolnym odcinku kręgosłupa spowodowany jest naciskiem na korzenie nerwowe. Nacisk jest spowodowany przez uszkodzony dysk w kręgosłupie.

Rwa kulszowa. Czym się objawia?

Objawia się przede wszystkim mocnym, intensywnym bólem pleców, który pojawia się w najmniej oczekiwanym momencie. Pojawia się zwłaszcza wtedy gdy wykonujemy gwałtowne ruchy. Promieniuje aż do lędźwi, uda lub nawet stopy.

W niektórych przypadkach ból sprawia że nie można wykonać żadnych ruchów. Towarzyszy temu często poczucie mrowienia lub pieczenia wzdłuż nogi. W skrajnych sytuacjach chory nie jest w stanie wykonywać czynności fizjologicznych.

Rwa kulszowa. Jak to leczyć?

Aby złagodzić objawy, należy przykładać termofor lub poduszkę elektryczną do bolących miejsc. Skuteczne w tym przypadku są też leki przeciwbólowe, środki przeciwzapalne i odpowiednie ćwiczenia. Oprócz tego, osobom które chorują na to, zaleca się też fizykoterapię i masaże. W przypadkach kiedy ból jest bardzo mocny, wskazane są zastrzyki domięśniowe.

Kiedy ból jest nie do wytrzymania należy skonsultować się z lekarzem.


More about this topic:

Balsam Flekosteel. Produkt na stawy nowej generacji? Zobacz opis.
Bóle Stawów - jak rehabilitacja pomaga w leczeniu schorzeń?
Wkładki Troverno. Terapia magnetyczna w domu ? Czy to możliwe? Zobacz opis produktu.
Żel Flexumgel: dawkowanie, opinie, gdzie kupić, sklep, skład, cena apteka
Krem Flexomed: opinie, gdzie kupić, cena apteka, sklep, dawkowanie, skład

Autor, Właściciel at | [email protected]

Czy wiesz, że wzmocnione mięśnie brzucha wpływają na prawidłową postawę i chronią nasz kręgosłup? Uprawianie sportu nie powinno być podyktowane jedynie dążeniem do szczupłej sylwetki. Jestem zwolennikiem teorii, że pozytywnym skutkiem ubocznym odpowiedniej diety i ćwiczeń jest płaski brzuch. Udzielając porad dotyczących zdrowego stylu życia i tworząc recenzje preparatów służących zdrowiu i urodzie, postanowiłem spełnić swoją drugą pasję, jaką jest właśnie pisanie. Oprócz tego, kiedy tylko mogę jadę na Mazury. Uwielbiam pływać na łódce i łowić ryby. Nie ma na świecie lepszego hotelu, niż namiot na łonie natury, a najlepsza potrawa jaką można zjeść to świeża ryba samodzielnie wyłowiona z jeziora.

Share.

Comments are closed.