Pulsoksymetr Pulse Oximeter: skład, dawkowanie, sklep, gdzie kupić, cena apteka, opinie

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pulsoksymetr Pulse Oximeter – jak działa ? Dawkowanie, efekty, skutki uboczne

W dobie pandemii koronawirusa zdrowie każdego z nas jest niezwykle ważne. Obecnie wszystkie gabinety, przychodnie oraz szpitale są wyposażone w sprzęt, który umożliwia nam monitorowanie układu oddechowego. Do tego właśnie służy Pulse Oximeter, dzięki któremu jesteśmy w stanie zdiagnozować głównie silną niewydolność oddechową. Urządzenie służy przede wszystkim do badania poziomu tlenu we krwi, a dokładniej wskazuje nam poziom saturacji. W jakich sytuacjach pulsoksymetr przyda nam się najbardziej? Oraz kto powinien się wyposażyć w tego typu urządzenie?

Pulse Oximeter

Wykorzystaj wyjątkową promocję i zamów Pulse Oximeter w atrakcyjnej cenie! Z nami otrzymasz 50 % zniżki! Pulse Oximeter zamówisz na oficjalnej stronie producenta.

Ograniczony czas promocji:
Uwaga! Ze względu na wyczerpanie zapasów, promocja trwa przez ograniczony czas

Zastosowanie Pulse Oximeter

Tak jak zostało to wspomniane powyżej, do tej pory pulsoksymetry były wykorzystywane głównie na oddziałach ratunkowych, na intensywnej terapii, podczas zabiegów operacyjnych oraz w karetkach pogotowia. W obecnej sytuacji jaka panuje na całym świecie, pulsoksymetr stosowany jest coraz częściej również w warunkach domowych, głównie do monitorowania naszego stanu zdrowia w sytuacji problemów z oddychaniem.

Pulse Oximeter to małe urządzenie, które sprawdzi się w każdym domu w momencie, kiedy chcemy zbadać saturację krwi. Pulse Oximeter jest bardzo wygodny w użyciu, ponieważ przykłada się go na koniec palca, gdzie po chwili możemy odczytać wynik.

Co ważne urządzenie stosowane może być przez wszystkie grupy wiekowe – zaczynając od dzieci powyżej 7 lat aż po osoby starsze. W przypadku najmłodszych dzieci pulsoksymetr może przydać się szczególnie podczas infekcji, gdzie jesteśmy w stanie cały czas monitorować ciągły pomiar temperatury ciała dziecka, zwłaszcza w nocy. Pulse Oximeter polecany jest także dla sportowców, którzy uprawiają różne dyscypliny wyczynowo takie jak narciarstwo, wspinaczka wysokogórska a nawet skoki ze spadochronu.

Główne zastosowanie przenośnego pulsoksymetru polecane jest przede wszystkim osobom z tendencją do chorób układu oddechowego. Pacjenci z problemami sercowo-naczyniowymi, a także osoby z chorobami przewlekłymi powinny posiadać to urządzenie w domu, ponieważ w sytuacji zagrożenia życia, jesteśmy w stanie zadziałać natychmiast. Również osoby, które są w trakcie tlenoterapii a także ci, którzy są narażeni na bezdech senny w razie konieczności są w stanie monitorować swoje parametry w domowych warunkach.

Główne zalety posiadania Pulse Oximeter:

  • zintegrowany system urządzenia z panelem SpO2 oraz wyświetlaczem,
  • mały rozmiar aparatu, dzięki czemu jest wygodny podczas transportu,
  • obsługa urządzenia jest prosta i łatwa,
  • wskazanie na monitorze wartości SpO2 oraz tętna,
  • zakres pomiaru pulsu od 30-250,
  • wskaźnik niskiego poziomu baterii,
  • funkcja automatycznego wyłączania, w momencie, kiedy urządzenie nie jest używane.
Pulse Oximeter

Pulse Oximeter – jak odczytać wyniki?

Wyniki pomiaru za pomocą pulsoksymetru mogą uchronić nas przed niedotlenieniem. Zbyt niska zawartość tlenu we krwi tętniczej, prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych, dlatego ważne jest, aby nigdy nie bagatelizować wyników pomiaru przy użyciu Pulse Oximeter.

Warto pamiętać, że wszystkie parametry na wyświetlaczu są wiarygodne i jeżeli przekraczają dozwoloną normę, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Za prawidłowy wynik uznaje się stężenie natlenienia hemoglobiny tlenem na poziomie od 95% do 99%. W sytuacji, kiedy znajdujemy się na wysokości, wyniki mogą być nieco niższe, dlatego Pulse Oximeter to urządzenie z możliwością regulacji w zakresie 70% do 100% przeważnie z dokładnością od 2% do 4%. Co to oznacza?

W sytuacji, kiedy odczyty wskazują poziom nasycenia poniżej 70% wynik może być niedokładny. Pulse Oximeter jest bardzo prosty w obsłudze, urządzenie zakładane jest na palec wskazujący bądź środkowy paznokciem do góry. W trakcie pomiaru należy pozostać w bezruchu i ważne jest, aby płytka paznokcia była naturalna, ponieważ lakier a tym bardziej sztuczne paznokcie, sprawią, że odczyt będzie niewiarygodny. Na błędny wynik duży wpływ mają także zimne dłonie, na których wykonywany jest pomiar.

Urządzenie do mierzenia poziomu tlenu we krwi Pulse Oximeter opinie na forum, recenzje. Co mówią użytkownicy?

Wielu ludzi postanowiło podzielić się swoją opinią, aby inni mogli też skorzystać z mocy tego produkt.
Jeśli poszukamy opinii na temat tego produktu znajdziemy bardzo dużo komentarzy na forum dyskusyjnym i na blogach.
Pulse Oximeter dzięki swoim atutom zyskał dużą popularność wśród konsumentów w wielu krajach.

Pulsoksymetr Pulse Oximeter gdzie kupić? Cena apteka, sklep

Użyj tego linku, aby otrzymać zniżkę 50 %:

Bestseller!Pulse Oximeter


Biorąc pod uwagę popularność tego typu urządzeń chociażby w dobie pandemii, warto zwracać uwagę, czy produkt przez nas kupiony jest oryginalny. Obecnie możemy trafić na mnóstwo podrabianych urządzeń, dlatego zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji warto się upewnić, czy pulsoksymetr jest wyprodukowany przez uczciwego producenta. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do skorzystania z oficjalnej strony producenta. Zamówiony produkt jest w pełni bezpieczny, a cały proces dostarczenia urządzenia odbywa się bez bezpośredniego kontaktu.


More about this topic:

Friocard zyskał dużą popularność. Skąd ma takie opinie?
Czy Bon Bon Frootie Tabs jest skuteczny? Sprawdzamy opinie z internetu
Co należy wiedzieć o Memoratin? Zobacz opinie przed zakupem
Czy Remi Bloston jest skuteczny? Sprawdzamy opinie z internetu
Corsanum zyskał dużą popularność. Skąd ma takie opinie?
Użytkownicy mówią o Flaveniss. Jaką cieszy się opinią?

Share.

Brak komentarzy

Leave A Reply