Zakwaszenie organizmu – objawy i sposoby na pozbycie się problemu.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zakwaszenie organizmu ma bardzo negatywny wpływ na pracę organizmu. Sprawia m.in., że zwalnia metabolizm, a odchudzanie nie przynosi zamierzonych efektów. Pozbycie się zakwaszenia pozwoli nam lepiej funkcjonować i poprawi nasze samopoczucie.

Aby oczyścić organizm musimy przede wszystkim radykalnie zmienić dietę, a być może i styl życia. Zakwaszeniu sprzyja palenie papierosów, picie nadmiernych ilości alkoholu, a także kawy czy herbaty. Brak regularnego ruchu może pogłębiać problem.

Sprawdź, czy masz zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie organizmu objawia się między innymi poprzez spowolniony metabolizm czy pogorszenie się stanu włosów, skóry i paznokci. Mogą mu towarzyszyć kłopoty ze snem i ciągłe zmęczenie. Jeśli Twoja waga ani drgnie, pomimo wielu wyrzeczeń i głodzenia się, możliwe że przyczyną jest zakwaszenie.

Z drugiej strony, rygorystyczna dieta może doprowadzić do zakwaszenia organizmu tak samo jak spożywanie niezdrowych produktów. Zakwaszenie to bowiem nic innego jak zaburzenie pewnej homeostazy organizmu. W tym przypadku równowagi kwasowo-zasadowej, którą łatwo zachwiać poprzez złe odżywianie się.

Dieta alkaliczna

Produkty wysoko przetworzone, obfitujące w siarkę, fosfor i chlor, tłuste oraz zawierające cukier – to one najbardziej przyczyniają się do zakwaszenia. Aby go uniknąć, należy zrezygnować z żywności która wywołuje zakwaszenie organizmu na rzecz takiej która ma odczyn zasadowy (alkalicznej). Zaliczają się do niej głównie warzywa i owoce, które powinny stanowić najważniejszą część każdego posiłku.


More about this topic:

Destromoskit opaska na komary. Opinie o produkcie i opis produktu. Czy komary się go boją?
Tabletki Germitox. Dlaczego warto dowiedzieć sie więcej o tym produkcie?
Tabletki Desintox: cena apteka, dawkowanie, skład, sklep, opinie, gdzie kupić
Tabletki Detoxic: dawkowanie, skład, opinie, gdzie kupić, cena apteka, sklep

Share.

About Author

Czy wiesz, że wzmocnione mięśnie brzucha wpływają na prawidłową postawę i chronią nasz kręgosłup? Uprawianie sportu nie powinno być podyktowane jedynie dążeniem do szczupłej sylwetki. Jestem zwolennikiem teorii, że pozytywnym skutkiem ubocznym odpowiedniej diety i ćwiczeń jest płaski brzuch. Udzielając porad dotyczących zdrowego stylu życia i tworząc recenzje preparatów służących zdrowiu i urodzie, postanowiłem spełnić swoją drugą pasję, jaką jest właśnie pisanie. Oprócz tego, kiedy tylko mogę jadę na Mazury. Uwielbiam pływać na łódce i łowić ryby. Nie ma na świecie lepszego hotelu, niż namiot na łonie natury, a najlepsza potrawa jaką można zjeść to świeża ryba samodzielnie wyłowiona z jeziora.

Comments are closed.