Zakwaszenie organizmu – objawy i sposoby na pozbycie się problemu.

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Zakwaszenie organizmu ma bardzo negatywny wpływ na pracę organizmu. Sprawia m.in., że zwalnia metabolizm, a odchudzanie nie przynosi zamierzonych efektów. Pozbycie się zakwaszenia pozwoli nam lepiej funkcjonować i poprawi nasze samopoczucie.

Aby oczyścić organizm musimy przede wszystkim radykalnie zmienić dietę, a być może i styl życia. Zakwaszeniu sprzyja palenie papierosów, picie nadmiernych ilości alkoholu, a także kawy czy herbaty. Brak regularnego ruchu może pogłębiać problem.

Sprawdź, czy masz zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie organizmu objawia się między innymi poprzez spowolniony metabolizm czy pogorszenie się stanu włosów, skóry i paznokci. Mogą mu towarzyszyć kłopoty ze snem i ciągłe zmęczenie. Jeśli Twoja waga ani drgnie, pomimo wielu wyrzeczeń i głodzenia się, możliwe że przyczyną jest zakwaszenie.

Z drugiej strony, rygorystyczna dieta może doprowadzić do zakwaszenia organizmu tak samo jak spożywanie niezdrowych produktów. Zakwaszenie to bowiem nic innego jak zaburzenie pewnej homeostazy organizmu. W tym przypadku równowagi kwasowo-zasadowej, którą łatwo zachwiać poprzez złe odżywianie się.

Dieta alkaliczna

Produkty wysoko przetworzone, obfitujące w siarkę, fosfor i chlor, tłuste oraz zawierające cukier – to one najbardziej przyczyniają się do zakwaszenia. Aby go uniknąć, należy zrezygnować z żywności która wywołuje zakwaszenie organizmu na rzecz takiej która ma odczyn zasadowy (alkalicznej). Zaliczają się do niej głównie warzywa i owoce, które powinny stanowić najważniejszą część każdego posiłku.


More about this topic:

Toksyny: Czego unikać podczas procesu usuwania toksyn?
Dlaczego Detox Cleansil Sap jest tak popularny? Zebraliśmy opinie.
Oczyszczanie Organizmu: Porady i wskazówki. Detoksykacja organizmu
Użytkownicy mówią o Diabetover. Jaką cieszy się opinią?
Germixil - czy warto kupić? Informacje i recenzje produktu
Użytkownicy mówią o Hepasanol. Jaką cieszy się opinią?

Share.