Oczyszczanie organizmu. Czego unikać podczas detoksykacji?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Toksyny są wszędzie: w żywności, w wodzie, w powietrzu… Dostają się do naszego Organizmu bez naszej wiedzy. Tymczasem w organizmie człowieka wywołują one szereg niekorzystnych dla zdrowia procesów.

Toksyny mogą utrudniać utratę wagi, nawet przy restrykcyjnej diecie i regularnych ćwiczeniach. Dlatego tak ważne jest stosowanie rozmaitych metod mających na celu detoksykację Organizmu. Niektóre jednak z nich mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Jakich zatem sposobów się wystrzegać?

Objawy zanieczyszczenia Organizmu

Pierwsze objawy zanieczyszczenia Organizmu nie są charakterystyczne, łatwo przypisać je innym dolegliwościom. Mowa tu o takich problemach jak wzdęcia, zgaga, uczucie ciężkości. Nie zawsze wskazują one na problemy żołądkowe.

Podobnie jak zaparcia i bóle brzucha, które mogą być spowodowane przeciążeniem Organizmu Toksynami. Innymi dość częstymi objawami są bóle głowy, przemęczenie, nerwowość, senność, a nawet… niedoskonałości urody. Zwłaszcza trądzik bywa sygnałem zanieczyszczenia Organizmu.

Jakich metod unikać?

Nie każda metoda detoksykacji jest skuteczna i dobra. Duży dystans należy zachować zwłaszcza wobec wskazówek udzielanych przez internautów na forach internetowych. Nie jest na przykład prawdą, że lewatywa w stu procentach oczyszcza organizm z Toksyn. Metoda ta pozwala pozbyć się dużej części zawartości jelit, ale nie wszystkie Toksyny i zalegające złogi da się wypłukać.

Złym pomysłem jest też jednodniowa głodówka. Głodzenie się wcale nie przynosi spodziewanych efektów, nawet jeśli pije się dużo wody i naturalnych soków. Płyny nie usuną wszystkich Toksyn, co więcej – głodówka może zaburzyć procesy trawienia i znacznie obniżyć nastrój.

Najzdrowszym i najskuteczniejszym sposobem pozostaje regularnie picie ziołowych naparów oraz stosowanie suplementów. Recenzje tego typu preparatów znajdziesz na naszej stronie.


More about this topic:

Czy Ecodetoxx jest skuteczny? Sprawdzamy opinie z internetu
Detoxic zyskał dużą popularność. Skąd ma takie opinie?
Germitox szczegółowe informacje i opinie
Germixil - czy warto kupić? Informacje i recenzje produktu
Czy Toxic Off naprawdę działa? Zobacz szczegóły i opinie
Dlaczego Detox Cleansil Sap jest tak popularny? Zebraliśmy opinie.

Share.