Oczyszczanie organizmu. Czego unikać podczas detoksykacji?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Toksyny są wszędzie: w żywności, w wodzie, w powietrzu… Dostają się do naszego organizmu bez naszej wiedzy. Tymczasem w organizmie człowieka wywołują one szereg niekorzystnych dla zdrowia procesów.

Toksyny mogą utrudniać utratę wagi, nawet przy restrykcyjnej diecie i regularnych ćwiczeniach. Dlatego tak ważne jest stosowanie rozmaitych metod mających na celu detoksykację organizmu. Niektóre jednak z nich mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Jakich zatem sposobów się wystrzegać?

Objawy zanieczyszczenia organizmu

Pierwsze objawy zanieczyszczenia organizmu nie są charakterystyczne, łatwo przypisać je innym dolegliwościom. Mowa tu o takich problemach jak wzdęcia, zgaga, uczucie ciężkości. Nie zawsze wskazują one na problemy żołądkowe.

Podobnie jak zaparcia i bóle brzucha, które mogą być spowodowane przeciążeniem organizmu Toksynami. Innymi dość częstymi objawami są bóle głowy, przemęczenie, nerwowość, senność, a nawet… niedoskonałości urody. Zwłaszcza trądzik bywa sygnałem zanieczyszczenia organizmu.

Jakich metod unikać?

Nie każda metoda detoksykacji jest skuteczna i dobra. Duży dystans należy zachować zwłaszcza wobec wskazówek udzielanych przez internautów na forach internetowych. Nie jest na przykład prawdą, że lewatywa w stu procentach oczyszcza organizm z Toksyn. Metoda ta pozwala pozbyć się dużej części zawartości jelit, ale nie wszystkie Toksyny i zalegające złogi da się wypłukać.

Złym pomysłem jest też jednodniowa głodówka. Głodzenie się wcale nie przynosi spodziewanych efektów, nawet jeśli pije się dużo wody i naturalnych soków. Płyny nie usuną wszystkich Toksyn, co więcej – głodówka może zaburzyć procesy trawienia i znacznie obniżyć nastrój.

Najzdrowszym i najskuteczniejszym sposobem pozostaje regularnie picie ziołowych naparów oraz stosowanie suplementów. Recenzje tego typu preparatów znajdziesz na naszej stronie.


More about this topic:

Tabletki Vitamin C 1000. Dlaczego warto spożywać witaminę C? Zapoznaj się z tym opisem.
Krople Clean Forte: cena apteka, gdzie kupić, skład, sklep, dawkowanie, opinie
Tabletki Germitox. Dlaczego warto dowiedzieć sie więcej o tym produkcie?
Na detoksykacja organizmu Start Detox 5600. Skuteczny sposób na oczyszczanie organizmu z toksyn? Opis produktu.
Destromoskit opaska na komary. Opinie o produkcie i opis produktu. Czy komary się go boją?

Share.

About Author

Czy wiesz, że wzmocnione mięśnie brzucha wpływają na prawidłową postawę i chronią nasz kręgosłup? Uprawianie sportu nie powinno być podyktowane jedynie dążeniem do szczupłej sylwetki. Jestem zwolennikiem teorii, że pozytywnym skutkiem ubocznym odpowiedniej diety i ćwiczeń jest płaski brzuch. Udzielając porad dotyczących zdrowego stylu życia i tworząc recenzje preparatów służących zdrowiu i urodzie, postanowiłem spełnić swoją drugą pasję, jaką jest właśnie pisanie. Oprócz tego, kiedy tylko mogę jadę na Mazury. Uwielbiam pływać na łódce i łowić ryby. Nie ma na świecie lepszego hotelu, niż namiot na łonie natury, a najlepsza potrawa jaką można zjeść to świeża ryba samodzielnie wyłowiona z jeziora.

Comments are closed.