Products-bank.com – jemi koha me sh hendets

Ne dimë gjithçka për shëndetin dhe bukurinë. Shihni se çfarë mund t’ju tregojmë
Shtojcat dietike dhe përgatitjet shëndetësore të panumërta mund të ndikojnë ndjeshëm në cilësinë e jetës sonë. Në dyqane dhe farmaci, ka edhe produkte efektive, me vlerë të parave tona dhe ato përdorimi edhe afatgjatë i të cilëve nuk do të përmirësojnë shëndetin ose mirëqenien tonë në minimum.

Kjo faqe në internet është krijuar për të mbledhur vetëm produkte efektive dhe të besueshme që me të vërtetë funksionojnë në një vend. Do të gjeni këtu përgatitjet e testuara, të rekomanduara nga specialistë dhe të testuar me sukses nga përdoruesit. Duke krijuar këtë faqe në internet, ne punojmë me profesionistë në fushën e farmacisë, mjekësisë, fizioterapisë, kozmetologjisë, dietologjisë dhe psikologjisë.

Ne përqëndrohemi në produktet e krijuara për të luftuar probleme dhe sëmundje të tilla si degjenerim i nyjeve, dhimbje prapa, dhimbje kronike, venat me variçe, lëkurë të dehidratuar dhe plakur, mangësi kozmetike dhe bukurie, mbipesha dhe mbipesha, yndyra e tepërt e trupit, ulja e dëshirës seksuale dhe fuqia, rritja e dobët masa muskulore.

Duke përdorur faqen tonë të internetit ju e dini se çfarë trajtimi të zgjidhni dhe çfarë të prisni prej tij.

Mjekësia konvencionale dhe popullore – kur t’i besoni një mjeku dhe kur të mjekësisë barishtore?

Që nga përhapja e Internetit, ndërgjegjësimi i pacientëve për metodat e trajtimit në dispozicion është vazhdimisht në rritje. Njerëzit duan të jetojnë një jetë të shëndetshme, të kujdesen për veten e tyre dhe gjithashtu të zgjerojnë me dëshirë njohuritë e tyre rreth temave të lidhura me mjekësinë. Kur shkojmë te mjeku, shumica prej nesh tashmë kanë një hipotezë se çfarë mund të jetë e gabuar me ne. Ne gjithashtu na pëlqen të trajtojmë veten – duke përdorur përfitimet e mjekësisë popullore, ose ilaç alternative. A ju ndihmon vërtet trajtimi me barishte, fërkimi i vajrave të erë të keqe dhe pirja e sode buke? Apo është një humbje kohe dhe shëndeti?

Ne e vlerësojmë shëndetin më shumë se kurrë

Vitet e fundit, komoditeti i jetesës dhe kushtet materiale janë përmirësuar. Zhvillimi ekonomik është i favorshëm për t’u kujdesur për veten tonë – kemi më shumë para për të, investojmë më shpesh në parandalimin dhe shtesat dietike. Ne na pëlqen të hamë ushqim të shëndetshëm dhe të luajmë sport. Nuk është çudi që ne gjithashtu na pëlqen të dimë më shumë.

Sidoqoftë, njohuritë e fituara na bëjnë që ndonjëherë të shohim ekspertë në veten tonë, të braktisim trajtimin konvencional dhe të mbështetemi në masa të vjetra terapeutike, në kontrast me ato konvencionale. Ndërkohë, ilaçi natyral (popullor) dhe ai konvencional mund të shkojnë paralelisht. Thjesht shikoni historinë e tyre të zhvillimit, veçanërisht zhvillimin e farmacisë, për ta zbuluar.

Si zhvillohet mjekësia konvencionale

Shekulli 20 ishte një përparim në zhvillimin e mjekësisë. Zbulimet dhe shpikjet e sotme formojnë bazën për diagnostikimin dhe trajtimin e shumë sëmundjeve të zakonshme. Unë jam duke folur për zhvillimin e një numërimi të gjakut. Në vitin 1929 ndodhi një zbulim tjetër i rëndësishëm – Fleming nxori penicilin. Gjithashtu duhet të përmendim zhvillimin e metodave efektive të anestezisë, të cilat lejuan zhvillimin e anesteziologjisë dhe kujdesit intensiv.

Shekulli i kaluar gjithashtu ka sjellë shpalosjen e strukturës së ADN-së dhe zhvillimin e inxhinierisë gjenetike dhe bioteknologjisë, falë të cilave ju mund të krijoni ilaçe të përparuara që i përgjigjen pronave dhe natyrës së mikroorganizmave. Krijimi i një mikroskopi është një tjetër moment historik. Falë këtyre mjeteve, të paarritshme për njerëzimin e epokave të kaluara, ne mund të zhvillohemi, shërojmë dhe jetojmë shumë më gjatë.

Si po zhvillohet farmacia?

Farmacia është në thelb shkenca e ilaçeve. Zhvillimi i saj ndërthuret me zhvillimin e ilaçeve bimore, sepse ilaçet dhe recetat e para të zhvilluara në antikikë bazoheshin në bimë. Në mesjetë u krijuan farmacitë e parë dhe u krijua profesioni i farmacistit. Ashtu si në rastin e mjekësisë, zhvillimi më i shpejtë i farmacisë ndodhi në shekullin e 20-të, kur u zotëruan njohuritë për sëmundjet infektive, ilaçet u sintetizuan dhe përsosën, dhe u kërkuan substanca të reja për prodhimin e tyre.

Sidoqoftë, njohuritë për vetitë terapeutike të bimëve dhe bimëve nuk janë braktisur. Në shumë ilaçe dhe përgatitje konvencionale, ekstrakte bimore dhe të ashtuquajturat janë akoma përbërës dhe elementë ndihmës. substanca me origjinë natyrore. Nuk ka asnjë indikacion se kjo mund të ndryshojë në të ardhmen e afërt. Sidomos që në ditët e sotme klientët e farmacisë vlerësojnë veçanërisht zgjidhjet natyrore.

Cistat
Pastrimi i trupit
Cistat Cistat është një përgatitje efektive, natyrale për trajtimin e inflamacionit të fshikëzës. Qetëson inflamacionin, eliminon dhimbjen, djegien dhe kruajtjen.
Diatea
Pastrimi i trupit
Diatea Diatea është një shtesë dietike për diabetikët. Redukton nivelet e glukozës. Rregullon presionin e gjakut.
EffectEro
Potencë
EffectEro Me EffectEro, ju do të rifitojë tuaj të plotë performancën seksuale. Përgatitja ndihmon për të luftuar simptomat e të dy fizike dhe mendore impotencë.
CitroSlim
Hollimi dhe ushqimi
CitroSlim CitroSlim përmirëson metabolizmin. Ajo forcon funksionimin e mëlçisë. Kjo e bën të djegur yndyrë të shpejtë. Ajo e zvogëlon oreksin.
Big Lover
Potencë
Big Lover Big Lover intime xhel për burrat. Përmirëson funksionin seksual dhe rritjen e penisit. Produkti përshkrimi dhe komente.
Myceril
Lëkura
Myceril Myceril është një mënyrë efektive krem për trajtimin e këmbë atleti. Ajo regenerates e thonjve. Ajo eliminon inflamacion.
Varydex
venat me variçe
Varydex Varydex me sukses heq venat me variçe. Kjo redukton ënjtje. Rezultatet e para janë të dukshme si në fillim si pas një përdorim të vetëm.
Prostaffect
Potencë
Prostaffect Prostaffect në mënyrë efektive eliminon dhimbje dhe djegie. Vendos nga inflamacion dhe eliminon problemet me urinim. Parandalon përsëritjen e kancerit të prostatës
Hondrowell
Artralgjia
Hondrowell Hondrowell locion eliminon dhimbje, ënjtje dhe artriti. Ajo parandalon spazma e muskujve dhe formimin e mëvonshëm të inflammations.
Novaskin
Lëkura
Novaskin Novaskin smoothes nga rrudhat, neutralizon toksinave, dhe rejuvenates fytyrë. Kjo e bën lëkurën e fytyrës të zhdërvjellët, hydrated dhe të pastrohet.
Keto Light Plus
Hollimi dhe ushqimi
Keto Light Plus Keto Light Plus është një Shtesë diete për humbje peshe në pluhur formë. Ne rekomandojmë atë për të gjithë përdoruesit të cilët përdorin ramazani dietë.
Cardio NRJ
Pastrimi i trupit
Cardio NRJ Cardio NRJ ajo forcon enët e gjakut. Ndihmon në terapinë e hipertensionit, thrombosis, arrhythmias, dhe përmirëson tonin e muskujve të zemrës.
Fungalor Premium Plus
Lëkura
Fungalor Premium Plus Krem Fungalor Premium Plus plotësisht eliminon këmbë kërpudhat. Parandalon përsëritjen e sëmundjes. Të sigurt dhe të lehtë për t'u përdorur.
Varyforte Premium Plus
venat me variçe
Varyforte Premium Plus Krem venat me variçe Varyforte Premium Plus përmban koncentruar ekstrakte natyrore të origjinës me një forcë anti-inflamator dhe ristrukturimin e veprimit. Komente
Germitox
Pastrimi i trupit
Germitox Germitox kjo pilulë për të luftuar sëmundjet parazitare. Ata mund të jenë përdorur edhe si një masë parandaluese. Falë tyre, ju do të rifitojë një shëndet të mirë!
ReAction
Potencë
ReAction ReAction pilula për burrat. Efektive dhe të sigurt, ka qenë subjekt i të gjerë të testeve. Do të rifituar fuqinë tuaj. Komente dhe përshkrimi
Deeper
Potencë
Deeper Deeper xhel përmban përbërësit që stimulojnë pjesën e anëtarit që është përgjegjëse për mbledhje, ngurtësinë dhe kohëzgjatja. Komente produkt dhe përshkrimi
Diet Lite
Hollimi dhe ushqimi
Diet Lite Diet Lite është një koktej shijshme me shije çokollatë. Mbështet humbje peshe proces. Përshpejton metabolizmin dhe pastron trupin e toksinave.

Si i trajtojmë në shtëpi – ilaçet nga shtëpia “farmaci”

Një çantë e ndihmës së parë në shtëpi për shumicën prej nesh është një kabinet plot bimë që krijojnë bimë që përdorim në raste të ndryshme. Sherebelë për dhimbje të fytit, kopër për kapsllëk, pelena për ftohjet, kamomil për gjithçka. Fuqia e bimëve është e provuar dhe shpesh më e madhe nga sa mendojmë, kështu që duke i hequr rregullisht ato duhet të sigurohemi që lloji i barishteve të thara nuk na dëmton. Për shembull, kamomili pothuajse universal mund të sensibilizojë, kopër nuk u jepet foshnjeve për të pirë, dhe nenexhiku në kundërshtim me besimin rrit urth në vend që ta qetësojë atë.

Burimet e tjera natyrore të përdorura shpesh vetë mund të përfshijnë vajra esencialë. Ata kanë veti dezinfektuese, baktervrasëse, qetësuese ose analgjezike. Për shkak se ato janë substanca shumë të përqendruara, vlera e tyre nuk mund të nënvlerësohet. Vajrat esencialë mund të irritojnë mukozën dhe lëkurën, të sensibilizojnë dhe madje të prishin sistemin e frymëmarrjes. Kur i përdorni, duhet të dini se cilat dhe kur janë të sigurta. Më shpesh, ne arrijmë në vajra esencialë kur kemi një ftohje (të pazëvendësueshme në pastrimin e hundës së bllokuar) ose nervore.

Ne gjithashtu përdorim produkte ushqimore si mjete shtëpiake. Mjaltë anti-inflamator, sode buke alkalizuese, shpëlarje kripe, zierje liri, tinkturat bimore, qepë të pazëvendësueshme, erëza ngrohëse, hudhra, aloe për djegie, agrumet plot me vitamina, miell patatesh. Por mjetet juridike alternative shtëpiake nuk janë vetëm duke marrë të gjitha këto përfitime. Gjithashtu ka banjë terapeutike, masazhe dhe mbështjellës.

Ne jetojmë më gjatë se 50 vjet më parë – a është në sajë të bimëve?

Ky fakt është i papërballueshëm dhe asnjë barishte nuk mund ta mohojë se është për shkak të zhvillimit galopant të mjekësisë konvencionale – ilaçeve, mjeteve dhe metodave. Edhe në vitet 50-60 të shekullit XX dhe më vonë, njerëzimi vuante nga sëmundje infektive, foshnjat vdisnin shumë më shpesh, dhe mjekët për të rriturit nuk mund të bënin shumë në rastin e sëmundjeve nga të cilat ne po trajtojmë sot pa pengesa. Sidoqoftë, terapia intensive u zhvillua gjatë rrugës, baza e patogjenëve të njohur u zgjerua dhe u urdhëruan vaksinime masive mbrojtëse.

Njohuri të vlefshme për një mënyrë jetese të shëndetshme – si ta përdorni?

Interneti kontrabandon në përmbajtje të ndryshme. Portalet dhe faqet e internetit në lidhje me shëndetin, mënyrën e jetesës së shëndetshme, ushqimin dhe sportin janë shumë të njohura. Ne i lexojmë ata me dëshirë që të jenë në gjendje të forcojnë imunitetin kundër sëmundjeve, të shpëtojmë nga problemet shëndetësore që na shqetësojnë ose të përmirësojmë dietën tonë. Në përgjithësi, kjo ka një ndikim pozitiv në ndërgjegjësimin e shëndetit dhe shëndetin individual. Ironikisht, përkundër përparimeve të mëdha në mjekësi që mund të përdorim çdo ditë, jemi më të etur për të zgjedhur trajtimin në shtëpi.

Nuk ka asgjë të rrezikshme për të derisa sëmundja e zakonshme shndërrohet në një sëmundje serioze. Atëherë ia vlen të shikoni një mjek, dhe të trajtoni ilaçet shtëpiake si një element forcues dhe shoqërues. Nga ana tjetër, zgjerimi i njohurive do të thotë që ne kemi më pak të ngjarë të biem në grackën e gjithëpushtetshmërisë së produkteve farmaci. Ato që gjenden në vend shpesh nuk mund të krahasohen me shurupin e qepës së mirë për ftohjet, dhe shpesh shkaktojnë shumë efekte anësore të padëshiruara.